
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Max Power Dissipation | 1.5 W |
| Max Collector Current | 1 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 80 V |
| Polarity | NPN |
| RoHS | Compliant |
| Transition Frequency | 130 MHz |
Stock: 2052
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44456
Ext.Price$0.44456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44456 | $0.44456 |
| 10 | $0.27443 | $2.74430 |
| 50 | $0.22038 | $11.01900 |
| 100 | $0.17697 | $17.69700 |
| 500 | $0.13423 | $67.11500 |
| 1000 | $0.11370 | $113.70000 |
